Videó: Hogyan Lehet Meghatározni A Memória Típusát

Videó: How to Check Ram Type DDR3 or DDR4 Memory, Amount & Speed on Windows 10 (Fast Method!) 2024, Lehet

Számos módja van a memória típusának meghatározására, de a legegyszerűbb és érthetőbb az iskolásokkal való együttműködés során alkalmazott módszer. Nem igényel sok időt és költséget, csak be kell vonni egy második embert, és egy kis türelemmel kell rendelkeznie.

Szükséges

Négy sor, egyenként tíz, papírlapra, stopperóra, üres papírlapra, tollra írva

Utasítás

1. lépés

Szükséges, hogy egy darab papírra négy, bármilyen irányú szót írjon, tíz darab összegben. Az első szavak sora a hallási memóriára, a második a vizuális memóriára, a harmadik a motoros-hallásra és a negyedik sor a kombinált érzékelésre vonatkozik.

2. lépés

A hallási memória meghatározása. A memória tesztalanynak egy asztalnál kell ülnie, rajta egy papírlap és egy toll. A második személy az első sorból kezdi olvasni a szavakat, az egyes szavak közötti távolság három másodperc.

3. lépés

A személy figyelmesen hallgatja a kimondott szavakat, és 10 másodperces szünet után megpróbálja papíron reprodukálni azt, amire sikerült emlékeznie. Ennek ideje korlátlan, de nem ajánlott 5-10 percnél hosszabb időre emlékezni.

4. lépés

Tíz perc pihenő után a segítő ember megadja az alanynak a szavak listáját a második sorból, és ő, magának olvasva, megpróbálja megjegyezni őket. Ezenkívül 10 másodperces szünet után felír mindent, amire csak emlékezett.

5. lépés

További tíz perc pihenő után megkezdődik a hallás motoros memória tesztje. A segítőnek el kell olvasnia a harmadik sorban írt szavakat, miközben az alany ebben az időben megpróbálja megismételni őket suttogva, és kiírni a levegőben. 10 másodperc múlva a személy rögzíti az összes memorizált szót.

6. lépés

A kombinált memóriatípus utolsó tesztje az előző bekezdések összes technikáját tartalmazza. A második személy a negyedik sorból mutatja a szavakat, és mindegyiket hangosan kimondja. Az alany suttogva ismételgeti ezeket a szavakat, és tollal kiírja a levegőben. Aztán ismét egy 10 másodperces szünet után papírra írja, amire sikerült emlékeznie.

7. lépés

Ezt követi az eredmények kiszámítása. Az a sor, ahol a legtöbb szó lesz reprodukálva, azt jelzi, hogy a sornak megfelelő memóriatípus fejlettebb, mint az összes többi.